אופנה לאורך ההיסטוריה

0

אופנה 

מאז ומתמיד היו בני האדם מחפשים אחר יופי ואסתטיקה. אופנה הינה בין הסימנים הבולטים לכך הינו תחום הלבוש. הלבוש הינו מאפיין נשי וגברי כאחת המעניק לרבים מראה וקודים חברתיים השייכים לאותה התקופה. אך כשם שמושג כגון אופנה הינה בעלת עוצמה וסוחפת אחריה רבים, כך היא גם חולפת במהרה. על מנת ליהנות מהקודים החברתיים של אותה התקופה חבריה עושים כמיטב יכולתם על מנת להתאים את הלבוש ללבוש האופנתי הרלוונטי. לפניכם סקירה כללית של קווי האופנה המרכזיים בעשורים השונים:

שנות העשרים

שנות העשרים היו כמובן, רחוקות שנות אור מתקופתנו אנו ואופיינו בלבוש מסורתי יותר מימינו אנו. בימים שטרם המהפכה ההיפית היה הלבוש מאופיין בקווים רחוקים מהגוף, גזרו לבוש ישרות וללא כל מחמאה למין הנשי, מראה נערי והשפעות של הסגנון האמנותי ממקסיקו, מצרים ואפריקה. בתקופה זו נוסד סגנון הארט דקו.

שנות השלושים

שנות השלושים אופיינו בחליפות צמודות הכוללות חגורה ואף כפפות ארוכות שהגיעו עד המרפק. בתקופה זו לראשונה עוצבו בגדים בעלי יחס למותן הנשי, הצר יותר מהמותן הגברי. חצאיות בעלות חלק עליו צר החמיאו גם הן למבנה הגוף הייחודי של הנשים וכמו כן היו באופנה חצאיות צרות וארוכות. בתקופה זו היו נפוצים בדים כגון כותנה ופשתן, משי ושיפון פרחוני, סאטן וצמר, ג'רסי ועוד.

שנות הארבעים

בשנות הארבעים השפיעה המלחמה רבות על אופי אופנה וניתן היה לראות את החסכון בבד בא לידי ביטוי בעיצוב הבגדים. חולצות בעלות כפתיים רחבות, חצאיות צרות ועוד. במקביל, היו העשירים אשר נהנו מצווארוני פרווה ותכשיטים נוצצים אחרים.

שנות החמישים

בשנות החמישים זכורות לטובה האופנות הצבעוניות שהביאו עמן גזרות צמודות ומעודנות. חצאיות ומכנסיים באורך של שלושת רבעים.

שנות השישים

בשנות השישים בא לידי ביטוי המרד הגדול שהביאו עמו את חצאיות המיני, הדפסים פסיכדליים, תכשיטי פלסטיק שלא ניתן להתעלם מהם וכמובן, הג'ינס.

שנות השבעים

שנות השבעים כללו מכנסיים גבוהים והדפסים בולטים. מכנסי פדלפון וחולצות רשת צעקניות.

שנות השמונים והתשעים

בשנים אלו כבר ניתן לראות את הרמזים לתקופתנו אנו. צבעים בהירים, סגנון בולט ומלא צבעים לצד סגנון עסקי, מותגים כמו נייקי ועוד.

Share.

About Author

Leave A Reply